caverned خرمشهر کودکان نوجوانان شهرستان دزفول

caverned: خرمشهر کودکان نوجوانان شهرستان دزفول آبادان سالروز آزاد سازی خرمهر برنامه های کانون قصه گویی

گت بلاگز اخبار اجتماعی هفته های گرم تر پیش روی کشور است

مدیرکل پایش شرکت هواشناسی کشور گفت: آینده نگری های هواشناسی نشان می دهد که در مرداد ماه هفته های گرمی را در کشور پیش رو داریم که نسبت به میانگین بلندمدت (30 سال

هفته های گرم تر پیش روی کشور است

هفته های گرم تر پیش روی کشور است

عبارات مهم : هواشناسی

مدیرکل پایش شرکت هواشناسی کشور گفت: آینده نگری های هواشناسی نشان می دهد که در مرداد ماه هفته های گرمی را در کشور پیش رو داریم که نسبت به میانگین بلندمدت (30 ساله) چهار درجه گرمتر از نرمال خواهد بود.

مسعود حقیقت روز چهار شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از 26 تیرماه تا 30 تیرماه در تمام نقاط کشور به جز بخش هایی از نوار غربی و جنوبی کشور مانند آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کرمانشاه، کردستان، خوزستان، ایلام، لرستان، هرمزگان و جنوب کرمان، سایر مناطق به خاص شمال شرق، میانگین دما نسبت به میانگین در بازه بلندمدت چهار درجه زیاد خواهد بود.

وی اظهار داشت: همچنین از 31 تیر تا 6 مرداد نیز اوضاع به همین روال ادامه خواهد داشت و شاهد گرمای هوا تا چهار درجه زیاد از حد نرمال خواهیم بود، یعنی دو هفته گرم را به خاص در نواحی مرکز و شمال شرق کشور انتظار داریم.

هفته های گرم تر پیش روی کشور است

حقیقت ادامه داد: بررسی های هواشناسی نشان می دهد این اوضاع از هفت تا 13 مرداد ماه نیز ادامه خواهد داشت ولی بر اساس آینده نگری ها بعد از این تاریخ احتمال تعدیل دما وجود دارد.

وی اظهار داشت: هنگامی که دما از حد نرمال بالاتر می رود به عوامل مختلفی بستگی دارد که تا حدود زیادی به الگوهای هوا مربوط می شود.

حقیقت گفت: زمانی که الگوهای هوا پرفشار سیبری با الگوی هوا کم ارتفاع جنب حاره ای همخوانی و توازن نداشته باشد و همچنین دخالت لایه های هوا ایجاد شود؛ شاهد زیاد کردن دما خواهیم بود.

مدیرکل پایش شرکت هواشناسی کشور اظهار داشت: البته عوامل مختلفی در گرمای بیش از حد نرمال هوا در فصول متفاوت دخالت دارد که علاوه بر موارد گفته شده، ناهمخوانی الگوهای سطح زمین با الگوهای سطوح فوقانی نیز از جمله دلایل زیاد کردن دما است.

مدیرکل پایش شرکت هواشناسی کشور گفت: آینده نگری های هواشناسی نشان می دهد که در مرداد ماه هفته های گرمی را در کشور پیش رو داریم که نسبت به میانگین بلندمدت (30 سال

وی با بیان اینکه در این شرایط مورد نیاز است کشاورزان، باغداران و دامداران توصیه های ایمنی را رعایت کنند، گفت: کشاورزان مراقب قطع برق موتورپمپ های خود باشند و سرکشی های مورد نیاز را انجام دهند، آبیاری شبانه تا حد مقدور انجام شود، محلول پاشی در ساعات ابتدایی روز صورت گیرد و در گاوداری ها به خاص گاوداری های گاوهای شیرده سیستم مه پاشی و وسایل خنک کننده به طور مرتب روشن باشد.

مدیرکل پایش شرکت هواشناسی کشور تاکید کرد: همچنین با توجه به کم کردن بارندگی ها در سال های اخیر، باید در مصرف آب و برق نهایت دقت را به عمل آورد تا بتوانیم این روزها را با کمترین مسئله پشت سر بگذاریم.

هفته های گرم تر پیش روی کشور است

واژه های کلیدی: هواشناسی | حقیقت روز | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs