caverned خرمشهر کودکان نوجوانان شهرستان دزفول

caverned: خرمشهر کودکان نوجوانان شهرستان دزفول آبادان سالروز آزاد سازی خرمهر برنامه های کانون قصه گویی

گت بلاگز اخبار بین الملل آمریکا نباید ما را فریب دهد / کرزای

رئیس‌جمهوری سابق افغانستان در مصاحبه‌ای از کاخ سفید خواست، به منافع کشورش احترام بگذارد و به واشنگتن نسبت به فریب دادن کابل هشدار داد.

آمریکا نباید ما را فریب دهد / کرزای

کرزای: آمریکا نباید ما را فریب دهد

عبارات مهم : آمریکا

رئیس جمهوری سابق افغانستان در مصاحبه ای از کاخ سفید خواست، به منافع کشورش احترام بگذارد و به واشنگتن نسبت به فریب دادن کابل هشدار داد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، حامد کرزای، مدیر جمهوری سابق افغانستان در مصاحبه ای با نشریه واشنگتن پست، راجع به روابط کابل با واشنگتن و حضور نظامی آمریکا در افغانستان صحبت کرد و گفت: مورد نیاز نیست آمریکا تا این حد پایگاه در افغانستان بسازد تا از این کشور در برابر تعداد معدودی شبه نظامی طالبان دفاع کند. آن ها به این علت اینجا هستند که تمامی دشمن های بزرگ آمریکا در همسایگی افغانستان به سر می برند و بر حسب اتفاق ما نیز اینجا هستیم.

آمریکا نباید ما را فریب دهد / کرزای

او خاطرنشان کرد: حضور نظامی آمریکا در افغانستان پذیرفته شده است است ولی آن ها نباید ما را فریب دهند.

او به « یک آینده نامطمئن» پیش روی کشورش اشاره کرد که در آن افغانستان به حدی کوچک و فقیر باقی می ماند که نتواند از آمریکا تقاضای توقف اقداماتش را کند. کرزای افزود: ما شاهد هستیم که بسیاری از افغان ها در حال از دست دادن جانشان جهت این آینده نامطمئن هستند.

رئیس‌جمهوری سابق افغانستان در مصاحبه‌ای از کاخ سفید خواست، به منافع کشورش احترام بگذارد و به واشنگتن نسبت به فریب دادن کابل هشدار داد.

با این حال، او تاکید کرد: ما یک کشور هستیم و باید به منافع ما احترام گذاشته شود.

او خواهان یک مسیر سیاسی جایگزین در افغانستان شده است و پیشنهاد یک لویی جرگه را داد.

کرزای گفت: من می دانم آمریکایی ها دلواپس هستند که لویی جرگه از آن ها بخواهد افغانستان را ترک کنند و از من بخواهند که برگردم ولی من نمی خواهم که برگردم. امروز اوضاع به حدی بد است که ما نیاز داریم دوباره به مردم برگردیم. آمریکا مورد نیاز نیست که از ما بترسد ولی واکنش‌ها آمریکا در حال آسیب زدن به ما هست. اعتقاد ما به ارزش های دموکراتیک غربی ها در حال از بین رفتن است چون از خودمان می پرسیم آیا آن ها هر لحظه می خواهند ما را ضعیف و بی ثبات ببینند.

آمریکا نباید ما را فریب دهد / کرزای

واژه های کلیدی: آمریکا | واشنگتن | آمریکایی | افغانستان | واشنگتن پست | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs